TIXIK.sk » Mestá » Chorvátsko » Licko-Senjska » Senj

Senj - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Senj: Strážca pobytu
Senj Mapa Mapa hotelov v Senj

SenjSenj

Súvisiace témy

Senj - penzióny, Senj - apartmány, Senj: Fotografie

Odporúčané hotely Senj


Zobraziť všetky »


Senj: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Senj Mapa Plánovač výletu na mieru
Penzióny, Apartmány priamo v meste, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Senj a doprava
Senj BayZátoky0.4km
Nehaj FortressPevnosti0.4km
Senj Martina beachPláže1km
Camp Ujca beachPláže3km
Camp UjčaKemp3km
Bunica beachPláže4km
Vela LukaZátoky7km
Sibinj beachPláže6km
Vrezenica bayZátoky10km
Uvala VrezenicaZátoky10km
StražicaKopec11km
ZakamKopec12km
Baska BeachPláže12km
Uvala KitaZátoky11km
Baska Glagolitic PathPamätník14km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 03:51:43, Oficiálne WWW stránky :

Senj je jedno z najstarších mestečiek na pobreží Chorvátska . Nachádza na jadranskej magistrále asi 80 km juhovýchodne od Rijeky .

Pohľad do histórie a pamiatky

Vďaka svojej chránenej polohe v závere zátoky Senjska draga bol Senj už od antických dôb významným strategickým a obchodným bodom. Od pokojných čias za nadvlády Rimanov sa mestečko prehuplo do búrlivých vojen stredoveku. Mestečko Senj vtedy ovládali húževnatí uskoci, utečenci pred tureckými nájazdmi, a zároveň si naň robili nárok Habsburgovci, Benátčania a Turci. Uskokov sa im však nikdy nepodarilo vypudiť násilím, až v roku 1615 mierovou cestou. Z týchto čias pochádzajú najkrajšie pamiatky mestečka Senj. Z pôvodného mohutného opevnenia sa zachovala časť hradieb a veží. Najväčším lákadlom je majestátny uskocký hrad Nehaj z 16. storočia, ktorý sa týči na pahorku nad mestom. Vnútri sa v súčasnosti nachádza múzeum približujúce históriu uskokov. Senj je ďalej známy vďaka námestiu Trg Marka Balena, ktoré na vás dýchne stredovekou atmosférou. Na ňom stojí pozoruhodná klasicistická fontána a goticko-renesančný Frankopanský hrad so zvonicou. Najstaršou budovou mestečka Senj je barokovo prestavaná katedrála Panny Márie. Mestské múzeum sa nachádza v paláci Vukasovičov v blízkosti prístavu.

Ďalšie zaujímavosti

Senj je východisko významné historické cesty vedúcej z pobrežia do vnútrozemských hôr. Volá sa Jozefínska cesta a prekonáva priesmyk Vrátnik vo výške 698 m. Ako prímorské letovisko je Senj zatiaľ zabúdaný. Návštevníci architektonických pamiatok budú však príjemnou klímou a čistým morom milo prekvapení. Vďaka bóre, ktorá veje z hôr, má mestečko Senj v lete príjemné podnebie. V zime však patrí k najchladnejším miestam na Jadrane. Pláže sú väčšinou kamenisté. Návštevníkom sa však odmenia pekným výhľadom na okolité ostrovy, a na pevnosti tvoriace dominanty pahorkov okolo mesta Senj. Milovníci kultúry ocenia Medzinárodný Senjský karneval konajúci sa v priebehu augusta, ktorý navštevuje veľký počet umelcov nielen z Chorvátska .

Plusy

blízko k mori
pobyt pri mori
mierne klíma


Informácie a fakty

GPS: 44.9899, 14.9013
Najbližšie letisko: Rijeka Airport, 51 km
Pobrežie: Jadranské more
Dátum poslednej aktualizácie: 22.10.2012 3:38:16

Senj: Recenzie

Senj zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Senj (0km)Sveti Juraj (7km)Baška (12km)Stara Baška (17km)Klenovica (13km)Punat (22km)Vrbnik (20km)Novi Vinodolski (18km)Krk (26km)

Webmap: 1 2 3