TIXIK.sk » Mestá » Sklené Teplice

Sklené Teplice, Slovensko - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Sklené Teplice: Strážca pobytu
Sklené Teplice Mapa Mapa hotelov v Sklené Teplice

Súvisiace témy

Sklené Teplice: Fotografie

Odporúčané hotely Sklené Teplice


Zobraziť všetky »Sklené Teplice: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Sklené Teplice Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Sklené Teplice a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 05:37:02, Nadmorská výška: 350m, Oficiálne WWW stránky :

Sklené Teplice je kúpeľná obec na Slovensku . Nachádza sa v centrálnej časti krajiny, v severozápadnej časti Štiavnických vrchov, v údolí potoka Teplá. V súčasnosti žije v obci Sklené Teplice 455 obyvateľov.

Pohľady do histórie

Prvé písomné zmienky o obci Sklené Teplice pochádzajú z roku 1340, kedy bola založená ako drevorubačská osada. V roku 1350 tam bola postavená skláreň, ktorá vyrábala chemické sklo. Už od vzniku osady využívali obyvatelia miestnu termálnu minerálnu vodu. Sklené Teplice sa ako kúpeľná obec dostali do povedomia až v 16. storočí.

O kúpeľoch

V súčasnosti tam vyviera 14 prameňov. Sú to prírodné slabo mineralizované, síranovo - vápenato - horečnaté, horúce hypotonické vody. Teplota termálnych prameňov sa pohybuje od 28 do 53°C. Liečia sa tam hlavne choroby pohybového aparátu a choroby nervového ústrojenstva. Kúpeľní hostia môžu využiť miestne termálne vonkajšie i kryté bazény, fínsku saunu, masáže, jaskynný parný kúpeľ, aromasaunu, vírivku, soľnú jaskyňu, rašelinové zábaly, solárium, ozonoterapiu a mnoho ďalšieho.

Ďalšie zaujímavosti

Sklené Teplice ponúkajú ďalej pre hostí možnosť jazdy na koni, zapožičanie horských bicyklov i bohaté spoločenské vyžitie. Okolité Štiavnické vrchy sú ideálne miesto pre pešiu turistiku. Môžete tiež využiť možnosti zájazdu do neďalekých historických miest Banská Štiavnica , Kremnica alebo do Banského múzea v prírode . Dominanta obce je rímskokatolícky kostol sv. Lukáša.


Informácie a fakty

GPS: 48.5279, 18.863
Nadmorská výška: 350 m
Plusy:
Mínusy:
Vhodné pre:
Zaujímavosti:
Doprava a dopravné možnosti:
Počet obyvateľov:
Prostredie mesta:
Business travel (priemysel):
Aktivity:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-27 20:16:28

Sklené Teplice: Recenzie

Sklené Teplice zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Vyhne (5km)Žiar nad Hronom (7km)Banská Štiavnica (8km)Zvolen (20km)Sliač (23km)Kremnica (20km)Hronsek (26km)Sebedražie (29km)Banská Bystrica (31km)

Webmap: 1 2 3