TIXIK.sk » Mestá » Bulharsko » Grad Sofiya Province » Sofia

Sofia - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Sofia: Strážca pobytu
Sofia Mapa Mapa hotelov v Sofia

SofiaSofia

Súvisiace témy

Sofia - satelitná mapa, Sofia - luxusné ubytovanie, Sofia - apartmány, Sofia - lacné ubytovanie, Autopožičovne Sofia, Sofia - penzióny, Sofia: Fotografie

Odporúčané hotely Sofia


Zobraziť všetky »


Sofia: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Sofia Mapa Plánovač výletu na mieru
Najväčšie mestá sveta, Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Ubytovanie pri zjazdovke, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Sofia a doprava
Serdika Metro StationStanice MHD0.1km
Saint Sofia MonumentPamätníky0.1km
Archeologické muzeumMúzeá0.2km
Cathedral of St JosephKatedrály0.2km
Banya Basha MosqueMešity0.3km
Mineral BathsMúzeá0.3km
Ethnographic MuseumMúzeá0.4km
National Art GalleryGalérie0.4km
Sofia SynagogueSynagógy0.3km
Ivan Vazov National TheatreDivadlo0.5km
Slaveykov SquareNámestia0.6km
Monument to the Unknown SoldierPamätníky0.8km
Grad Sofiya ProvinceRegión0.9km
Alexander Nevsky CathedralKatedrály1km
National Gallery For Foreign ArtGalérie1km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 03:58:30, Nadmorská výška: 553m, Adresa: София, ул. Позитано 12, България, Telefón: +359 2/988 0017, Oficiálne WWW stránky :

Sofia je hlavné mesto Bulharska . Leží v západnom Bulharsku na úpätí horského masívu Vitoša a patrí k najstarším mestám v Európe. Mesto Sofia obýva v súčasnosti cca 1,5 milióna obyvateľov.

Dejiny mesta Sofia

Archeologické vykopávky hradieb a starovekých sídlisk dokladajú osídlenie v období 7. storočia pred n.l. Vtedy oblasť osídlili Trákovia a dali mestu Sofia prvé zaznamenané meno - Serdika. Po dlhom obliehaní v roku 809 sa stala Sofia za vlády Khan Kruma prvýkrát súčasťou Bulharska. V období 12. až 14. storočia bola Sofia významným centrom pre obchod a remeslo. Svoje súčasné meno Sofia získala až v 9. storočí podľa gréckeho slova "múdrosť". V roku 1878 bola Sofia oslobodená od nadvlády Osmanskej ríše Rusmi, o rok neskôr sa stala hlavným mestom nezávislého Bulharska . Veľa archeologických nálezov poukazuje na bohatú históriu mesta.

Sofijské pamätihodnosti

Pod modernými budovami sa nachádza rozľahlé starobylé podzemie. Najvýznamnejšou historickou pamiatkou mesta Sofia je kostol sv.Sofie, patrónky mesta, z polovice 6. storočia. O desať storočí neskôr bol prebudovaný na mešitu, ktorá bola v 19. storočia z väčšiny zničená pri zemetrasení a neskôr znovu vybudovaná. Medzi ďalšie významné pamiatky patrí kostol sv.Mikuláša postavený v roku 1912, katedrála Alexandra Nevského s interiérom osadeným onyxom a alabastrom, mešita Banja Baši, dielo Mimara Sinana a stredoveký kostol sv. Nedelya. Na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO bol zapísaný Bojanský kostol zo 13. storočia. Najstaršou stavbou mesta Sofia je rotunda sv. Juraja (Sveti Georgij) zo 4. storočia, dnes ukrytá v modernej zástavbe. Národné historické múzeum Sofia ponúka rozsiahle zbierky a stálej expozície s viac ako 650 000 artefaktami. Národné archeologické múzeum Sofia má zbierkové fondy s archeologickými artefaktmi z celého Balkánu. Národná galéria Sofia je zbierkou umenia európskych, ázijských (budhistické, japonské, indické umenie) a afrických umelcov.

Kúzelné parky a miesta odpočinku

Nespočet parkov a zelených plôch v meste Sofia láka k relaxácii. K najznámejším mestským parkom patrí Sofia City Garden a park Slobody s umelým klziskom, zoologickou záhradou a športovými štadióny. Posedieť môžete v desiatkach kaviarní alebo na romantických miestach s malými fontánkami. Sofia je vyhlásená pre svoje početné minerálne a termálne pramene.

Doprava

Dnešná Sofia je hlavným ekonomickým centrom Bulharska a dôležitým centrom pre medzinárodnú železničnú a automobilovú dopravu. Sofia má medzinárodné letisko, zrekonštruované v roku 2005, a rozsiahlu sieť mestskej verejnej dopravy vrátane metra. Sofia je najvýznamnejším univerzitným mestom v krajine. Nachádza sa tu 9 univerzít.

Plusy

mierne klíma
rovinaté okolie

Doprava a dopravné možnosti

metro
medzinárodné letisko
železničná


Informácie a fakty

GPS: 42.6973, 23.3217
Nadmorská výška: 553 m
Počet obyvateľov: 1 2 00  000
Rok založenia mesta: -400
Je to hlavné mesto?: Áno
Dátum poslednej aktualizácie: 26.10.2012 16:00:26

Sofia: Recenzie

Sofia zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

SofiaLesnovo (27km)Pernik (26km)Shiroki Dol (38km)Samokov (44km)Panichishte (48km)Govedartsi (50km)Dupnitsa (51km)

Webmap: 1 2 3