TIXIK.sk » Mestá » Solún

Solún - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Solún: Strážca pobytu
Solún Mapa Mapa hotelov v Solún

SolúnSolún

Súvisiace témy

Solún - satelitná mapa, Solún - penzióny, Solún - luxusné ubytovanie, Solún - lacné ubytovanie, Autopožičovne Solún, Solún - apartmány, Solún: Fotografie

Odporúčané hotely Solún


Zobraziť všetky »


Solún: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Solún Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Solún a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 08:38:46, Oficiálne WWW stránky :

Solún (grécky Thessaloniki) je jedno z najväčších gréckych miest. Leží pri pobreží Egejského mora na severovýchode Grécka .

Centrum gréckej oblasti

Solún je tiež druhý najväčší grécky prístav a centrum gréckej Macedónie . Solún je tiež správne centrum južnej časti Macedónsko ; malá časť Macedónska je súčasťou Bulharska a časť Macedónska, kedysi patriace Juhoslávii, teraz tvorí nezávislý štát.

História

V dobách Rímskej ríše Solún ležala na jednej z najdôležitejších obchodných ciest od Jadranského mora až k Byzantionu. Za vlády Filipa Macedónskeho vzišiel zo Solúne podnet pre vytvorenie svetovej ríše. Filip Macedónsky získal aj ostatné grécke oblasti a jeho syn Alexander Veľký potom založil silné impérium. Solún bola tiež jednou z prvých kresťanských obcí v Európe. Práve odtiaľ tiež boli vyslaní Konštantín a Metod. V roku 1492 emigrovalo do mesta Solún okolo 20 000 španielských Židov, ktorý sa tiež významne zaslúžili o kultúrny rozkvet mesta. V roku 1917 bola Solún značne zničená obrovským požiarom, ktorý trval tri dni, a mesto muselo byť znovu postavené od základov.

Pamiatky

Požiar zničil veľa pamiatok, ale mnohé boli znovu obnovené, rovnako ako aj niektoré antické pamiatky napr. kostol sv. Sofie. Kostol sv. Sofie bol v meste Solún postavený v 6. st. na mieste staršieho kostola. Je to mohutný chrám takmer štvorcového pôdorysu. Z neho, okrem iného, zostali zachované vzácne mozaiky z 9. st. Medzi ďalšie pamiatky mesta Solún patria aj zvyšky Byzantského opevnenia, kostol sv. Dimitrija, zvyšky románskeho divadla, vykopávky románskeho paláca, rotunda alebo Solúnský zámok. Na počesť Alexandra Veľkého stojí na Solúnskom nábreží jeho socha. Solún je tiež známa ako dočasné pôsobisko slávneho filozofa Aristotela, ktorý Alexandra Veľkého vzdelával, aby sa mohol stať vládcom Macedónska.

Plusy

milí ľudia
skvelé jedlo
krásne pamiatky
krásne scenérie
osobitá miestna atmosféra
lacno
veľa mladých ľudí
krásne pláže
blízko k mori
UNESCO
mierne klíma

Mínusy

v lete príliš vlhko
jazykové bariéry
výskyt podvodov na turistov

Vhodné pre

business
nakupovanie
poznávanie histórie
nočný život
plavby
štúdium
aktívnu dovolenku
naturistov
romantiku
športovú turistiku
vidiecku turistiku

Zaujímavosti

stará & nová architektúra
politické centrum

Doprava a dopravné možnosti

železničná
letecká
námorná
medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 40.6392, 22.9444
Nadmorská výška: 34 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-15 03:01:15

Solún: Recenzie

Solún zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Solún (0km)Kilkis (40km)Flogita (48km)Katerini (55km)Nea Moudania (53km)

Webmap: 1 2 3