Šopron - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Šopron: Strážca pobytu
Šopron Mapa Mapa hotelov v Šopron

ŠopronŠopron

Súvisiace témy

Šopron - satelitná mapa, Šopron - penzióny, Šopron - luxusné ubytovanie, Šopron - apartmány, Šopron: Fotografie

Odporúčané hotely Šopron


Zobraziť všetky »


Šopron: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Šopron Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Šopron a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 10:44:54, Oficiálne WWW stránky :

Šopron leží na úpätí Lövérských vrchov a v susedstve hranice s Rakúskom . Je to jedno z najkrajších stredovekých miest v Maďarsku s gotickou a barokovou architektúrou. Mesto leží na tzv. Jantárovej ceste, ktorá viedla od Baltického mora k Jadranu.

História

Územie dnešného mesta bolo osídlené najprv Keltmi a po nich prišli Rimania, ktorí tu vybudovali osadu Scarbantia, dnešné Vnútorné mesto. Neskôr v 5. storočí prišli Maďari. Spevnili pôvodnej rímskej hradby a vystavali hrad. V tomto období získala osada názov Šopron. V polovici 12. storočia bol Šopron mestom a v 13. storočia bol povýšený na kráľovské mesto. V roku 1921 sa mesto stalo súčasťou Maďarska. Na konci 2. svetovej vojny bol Šopron takmer zničený. Opravy mesta trvali 50 rokov.

Historické pamiatky

V roku 1975 získal Šopron európsku cenu za zachovanie pamiatok Europa Nostra. Väčšina pamiatok sa nachádza vo Vnútornom meste. To je obohnané hradbami a zachovalo sa tu aj niekoľko vstupných brán. Na námestí Fö tér stojí Požiarna veža, symbol mesta, ktorá bola postavená na pozostatkoch rímskej brány v 16. storočia. V roku 1681 bola k veži pristavená baroková špička. Veža je 61 m vysoká a slúži ako rozhľadňa. Neďaleko veže je barokový stĺp Najsvätejšej Trojice, Kozí kostol a františkánsky kláštor. Na námestí je v gotickom dome Lekárnické múzeum. V Soproni sú dve synagógy Stará a Nová. Obe boli postavené v 14. storočí a patrí medzi najväčšie židovské pamiatky v Európe. V Starej synagóge je dnes múzejná expozícia a rekonštruovaný rituálny kúpeľ.

Kultúra a zábava

V Soproni sa nachádza niekoľko zaujímavých múzeí. Na ulici Löver körút sú pekné lesné kúpele s plavárňou. Južne nad mestom sa dvíha vrchol Károly (394 m n.m.) s vyhliadkovou vežou. V neďalekej obci Fertőrákos je v bývalom vápencovom lome Jaskynné divadlo. Vďaka dobrej akustike sa tu konajú koncerty a operné predstavenia.

Plusy

milí ľudia
krásna architektúra
skvelé jedlo
živá a zábavná destinácia
dobré pivo
dobrá dostupnosť
romantická atmosféra
veľmi chladno

Mínusy

ďaleko od letiska

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
štúdium
aktívnu dovolenku
romantiku

Zaujímavosti

stará & nová architektúra
vianočné trhy
historické centrum

Doprava a dopravné možnosti

železničná

Business travel (priemysel)

ťažobný
IT
farmaceutický


Informácie a fakty

GPS: 47.6779, 16.5924
Nadmorská výška: 209 m
Najbližšie hranice: Rakúsko, 6.1 km
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 07:33:36

Šopron: Recenzie

Šopron zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Šopron (0km)Deutschkreutz (9km)Neckenmarkt (9km)Hidegség (13km)Hegykő (16km)Fertőd (22km)Pamhagen (24km)Röjtökmuzsaj (23km)Lutzmannsburg (24km)

Webmap: 1 2 3