TIXIK.sk » Mestá » Chorvátsko » Splitsko-Dalmatinska » Split

Split - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Split: Strážca pobytu
Split Mapa Mapa hotelov v Split

SplitSplit

Súvisiace témy

Split - satelitná mapa, Split - penzióny, Split - luxusné ubytovanie, Split - apartmány, Autopožičovne Split, Split - lacné ubytovanie, Split: Fotografie

Odporúčané hotely Split


Zobraziť všetky »


Split: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Split Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Split a doprava
Port of SplitPrístavy0.2km
Peristil SquareNámestia0.3km
Split CathedralKatedrály0.3km
Diokleciánov palácArchitektúra0.3km
Papalic PalaceHrady a zámky0.3km
Split Train StationVlakové stanice0.3km
Gregory of Nin StatueSochy0.3km
Grgur NinskiPamätník0.3km
Galerija umjetninaMúzeá0.4km
Imex bankaBanky0.4km
Gradsko kazalište MladihDivadlo0.6km
Kino CentralKiná0.6km
Croatian National Theatre in SplitDivadlo0.6km
Bačvice beachPláže0.6km
Knjižnica BolKnižnice0.7km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 11:47:32, Oficiálne WWW stránky :

Split je mesto nachádzajúce sa v Chorvátsku . Leží v strednej Dalmácii na polostrove medzi Kaštelským zálivom a Splitským prielivom v Jadranskom mori. V dnešnej dobe žije v meste Split cca 210000 obyvateľov.

História

Mesto bolo založené v 3. storočí rímskym cisárom Diokleciánom. Po nadvláde Slovanov usilovala o Split Benátska republika. Od roku 1069 sa mesto stalo súčasťou chorvátskeho kráľovstva. Po roku 1929 bol Split centrom bánoviny Primorje, ktorá bola súčasťou Juhoslávie. Od roku 1992 je Chorvátsko samostatnou krajinou a Split sa stal správnym strediskom.

Turistické ciele

Mesto je veľmi bohaté na kultúrne pamiatky. K dominante mesta patrí Diokleciánov palác postavený na prelome 3. - 4.storočia. Palác bol v roku 1979 zapísaný na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO . Ďalej tu nájdete Zlatú, Striebornú a Železnú bránu, čo sú pozostatky po mestských hradbách. Pozoruhodná je katedrála sv. Duje so zvonicou z prelomu 13. - 15. storočia, mauzóleum cisára Diokleciána z 3. storočia, socha Gregora z Ninu z roku 1929 a Jupiterov chrám z 8. storočia. Medzi najnavštevovanejšie kostoly patria kostol sv. Rocha, kostol sv. Františka a kostol sv. Trojice z 8. - 9. storočia. Krásný výhľad na mesto je z kopca Marjan, kde je lesopark a malá zoologická záhrada. Na okraji mesta je rímsky akvadukt z 3. storočia, ktorý sa používa do dneška. Na kúpanie je tu 6 mestských kúpalísk a tiež možnosť kúpania na pobreží. Najznámejšou plážou je pláž Bačvice, ktorá je označená modrou vlajkou. Split ponúka tiež bohatý nočný život a to na diskotékach, v kluboch, nočných baroch a mnohým krčmičkách a reštauráciách.

Plusy

blízko k mori
UNESCO
pobyt pri mori
mierne klíma

Doprava a dopravné možnosti

námorná
medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 43.5069, 16.4428
Nadmorská výška: 8 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-26 16:02:01

Split: Recenzie

Split zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

SplitPodstrana (9km)Arbanija (11km)Okrug Gornji (15km)Trogir (15km)Dugopolje (15km)Dugi Rat (17km)Sutivan (14km)Seget Vranjica (21km)

Webmap: 1 2 3