TIXIK.sk » Mexiko » México » Temascalapa » Teotihuacan

Teotihuacan ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Teotihuacan: Strážca pobytu
Teotihuacan Mapa Mapa hotelov v Teotihuacan

TeotihuacanTeotihuacan

Súvisiace témy

Teotihuacan: Fotografie

Odporúčané hotely Teotihuacan


Zobraziť všetky »


Teotihuacan: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Teotihuacan Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v blízkosti, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Teotihuacan a doprava


Turistické informácie

Kategória: Archeologické nálezisko, Aktuálny čas: 13:36:22, Nadmorská výška: 2326m

Teotihuacan je najznámejšie archeologické nálezisko v Mexiku . Nachádza sa asi 50 km od hlavného mesta Ciudad de México , na náhornej plošine v nadmorskej výške približne 2200 metrov. Od roku 1987 je Teotihuacan zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO .

Pohľady do histórie

Archeológovia odhadujú, že Teotihuacan mohol byť založený niekedy okolo roku 100 pr.n.l., avšak jeho stavba prebiehala až do roku 250 n.l. V období najväčšieho rozkvetu mesta Teotihuacan (zhruba medzi rokmi 300 až 500 n.l.) tam žilo 125 až 200 000 obyvateľov na ploche okolo 22 km². Dodnes nie je celkom jasné, aké etnikum tam žilo, a niektoré teórie dokonca predpokladajú, že mesto bolo multietnické. Rozhodne však mal Teotihuacan značný vplyv na okolité oblasti. Zaujímavé je, že sa v meste nenašli žiadne stopy po opevnení a vojenských budovách. Zdá sa teda, že Teotihuacan nebol nikým z okolia ohrozovaný a plnil funkciu uznávaného kultúrneho a náboženského centra. Teotihuacan existoval približne 700 rokov a jeho zánik sprevádzalo násilné zbúranie a vypálenie. Keďže však boli takto zničené iba budovy elít, tak sa súdi, že sa mohlo jednať o násilné povstanie vo vnútri samotného mesta.

Architektonické zaujímavosti

Teotihuacan je charakteristický obrovskými pamätníkmi a pyramídami. Systém rozmiestnenia mesta Teotihuacan je geometricky veľmi presný a kopíruje vzdialenosť planét v slnečnej sústave. Hlavná ulica, ktorá prechádzala stredom mesta, sa nazývala "Trieda mŕtvych" a lemovali ju náboženské stavby. Najväčšia z nich bola Pyramída slnka a Pyramída mesiaca. Aj civilná architektúra bola zaujímavá a odrážala populačný nárast - objavovali sa totiž aj niekoľkoposchodové domy. V Teotihuacan sa tiež nachádza rozsiahly systém tunelov a umelých jaskýň, kde prebiehali obrady, vrátane pohrebov a obetí. Tieto obete boli ako ľudské, tak zvieracie a mali pravdepodobne posvätiť stavbu nových budov.


Informácie a fakty

GPS: 19.6923, -98.8436
Nadmorská výška: 2326 m
Doprava z letiska:
Nadmorská výška:
Dátum poslednej aktualizácie: 11.10.2012 3:09:28

Teotihuacan: Recenzie

Teotihuacan zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

San Juan Teotihuacán (1.4km)Mexiko (42km)Pachuca (48km)

Webmap: 1 2 3