TIXIK.sk » Mestá » Maroko » Tétouan

Tétouan - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Tétouan: Strážca pobytu
Tétouan Mapa Mapa hotelov v Tétouan

TétouanTétouan

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Maroka, Tétouan: Fotografie

Odporúčané hotely Tétouan


Zobraziť všetky »


Tétouan: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Tétouan Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Tétouan a doprava
Tetuan PalaceHrady a zámky0.3km
Tetouan CastleHrady a zámky0.3km
Supermercado La EspañolaShopping0.4km
Hassan II MosqueMešity0.6km
Sania Ramel AirportLetiská5km
Tanger - TétouanRegión28km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 11:03:48, Oficiálne WWW stránky :

Tétouan je starobylé mesto v Maroku . Nachádza sa na severe krajiny, v regióne Tanger - Tétouan, cca 40 km južne od Gibraltárskeho prielivu. V súčasnosti tu žije viac ako 320 tisíc obyvateľov. Tétouan láka návštevníkov na svoje pamiatky. Hlavne skvele zachované staré mesto zvané "Medina". To je od roku 1997 zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO .

Doprava

Tétouan je najlepšie dostupný letecky, autom, autobusom alebo taxíkom. Najbližšie medzinárodné letisko (Aéroport Tétouan) sa nachádza len 6 km severovýchodne od mesta. Autom sa sem dá dostať po diaľnici A6, ceste č N13 a N16. Do mesta Tétouan sa dá tiež dostať autobusovými linkami z iných miest v Maroku. Autobusová stanica sa nachádza v centre mesta. Ak sa z neho ale vydáte do historického centra, musíte vystúpiť na pomerne strmý kopec. Rad návštevníkov si preto hneď na autobusovej stanici Tétouan berie taxík, ktorý je zavezie do hotela či k známym pamiatkam. Taxíky môžete tiež využiť, ak sa budete chcieť ísť pozrieť na pláže do letoviska, ako je napr. Martil.

História a zápis na Zoznam UNESCO

Tétouan bol založený v 3. storočia pred naším letopočtom. Začiatkom 8. storočia nášho letopočtu nadobudlo mesto na význame a udržalo si ho po mnoho storočí. Predstavovalo dôležitý kontakt so španielskou Andalúziou, čo sa prirodzene podpísalo aj na jeho vzhľade. Historické centrum mesta Tétouan zvanej "Medina" sa dodnes zachovalo vo veľmi dobrom stave. Pretože je pomerne malé, návštevníci sa v ňom nestratia. Staré mesto sa delí na tri časti - andalúzsku, židovskú a berberskú. Ak chcete starobylé uličky spoznať viac, prenajmite si sprievodcu. Od roku 1997 je staré opevnené mesto Medina Tétouan zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO .

Turistické zaujímavosti a aktivity

Medzi ďalšie vyhľadávané pamiatky a miesta v Tétouanu patrí Kráľovský palác a pešej ulice Mohammed V, ktorá je lemovaná radom kaviarní, reštaurácií, obchodov a na ktorej stojí mnoho pouličných predavačov. Tétouan je na tunajšie pomery pomerne čisté mesto. Nie je vraj tak špinavé, ako uvádza rad sprievodcov. Ulice mimo starého mesta sú široké a rovné. Ak by ste si chceli trochu odpočinúť, môžete sa z mesta vydať taxíkom na neďaleké pobrežie, ktoré sa rozkladá východne od mesta, a vykúpať sa na tunajších krásnych plážach, slniť sa a vyskúšať si nejaké tie vodné športy. V Cabo Negro je k dispozícii aj golfové ihrisko.

Turistické služby

Samozrejmosťou v Tétouanu je pomerne široká ponuka kvalitného ubytovania a stravovacích zariadení. Základnú ponuku nájdete TU . Ubytovať sa môžete aj v hoteloch Panoráma, Iberia či Principe. Dobre najesť sa môžete v reštauráciách Reštaurácia Restinga, Ali Baba, El Reducto, Birjiss a Pannini.

Plusy

mierne klíma

Mínusy

ďaleko od letiska
v lete príliš vlhko

Vhodné pre

štúdium


Informácie a fakty

GPS: 35.572, -5.3716
Nadmorská výška: 91 m
Počet obyvateľov: 300 000
Pobrežie: Alboránske more, 11 km
Dátum poslednej aktualizácie: 26.10.2012 15:54:29

Tétouan: Recenzie

Tétouan zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Tétouan