Tokaj - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Tokaj: Strážca pobytu
Tokaj Mapa Mapa hotelov v Tokaj

TokajTokaj

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Maďarska, Tokaj - penzióny, Tokaj - apartmány, Tokaj: Fotografie

Odporúčané hotely Tokaj


Zobraziť všetky »


Tokaj: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Tokaj Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Tokaj a doprava
TiszaKemp0.2km
Spori SportKemp0.4km
Múzeum TokajMúzeá0.7km
Tarcal Vezér térFontány5km
Hrad SzerencsHrady a zámky16km
Tokaj Wine RegionRegión21km
Hrad RakócziHrady a zámky25km
Termálne kúpalisko SárospatakKúpanie26km
Hrad BoldogkoHrady a zámky28km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 13:53:53, Oficiálne WWW stránky :

Tokaj je malé mestečko na sútoku Tisy a Bodrogu v Maďarsku , ktoré je preslávené produkciou svetoznámeho tokajského vína. Vinice a mesto Tokaj sú od roku 2002 zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO . Tokaj Hegyalja je najslávnejší vinárska oblasť v Maďarsku .

Základné fakty

Mesto leží v severovýchodnej časti Maďarska , neďaleko hraníc so Slovenskom . Rozkladá sa na ploche 183 km2 a má približne 5000 obyvateľov. Okolité vinice sa rozprestierajú na cípoch Zemplínských vrchov. V minulosti bolo mesto Tokaj jedným zo stredísk historickej župy Zemplín. Pretože sa mestu Tokaj v minulosti vyhol stavebný boom, zachovalo si svoj osobitý ráz a stalo sa atraktívnym turistickým miestom. Približne 35 km od mesta Tokaj leží ďalšie známe vinárske mesto Sárospatak , kam pravidelne premávajú výletné parníky po rieke Bodrog.

Pohľady do histórie

Prvú výsadbu vinohradov v oblasti vtedajšej provincie Panónie uskutočnili pravdepodobne Rimania. Až v 9. storočí bolo územie okolo Dunaja dobyté Maďarmi. Prvé zachované zmienky o pestovaní vína v oblasti Tokaj Hegyalja pochádzajú z 10. storočia. Mesto samotné je spomenuté prvýkrát v roku 1353. V polovici 15. storočia sa stalo Tokaj kráľovským majetkom. Na začiatku 20. storočia síce stratilo štatút mesta, ale bol mu vrátený v roku 1986.

Pamiatky a kultúra

Tokaj ponúka okrem zaujímavostí spojených s vinárstvom aj historické pamiatky. Je to predovšetkým zrekonštruovaný barokový zámok rodu Rákóczi sa štukovou výzdobou stien, ďalej množstvo galérií alebo socha Bakcha.

Vinárstvo

Pozornost si zaslúži tokajské múzeum , ktoré vlastní zbierky súvisiace s vinárstvom, pestovaním slávneho tokajského vína a históriou mesta Tokaj. Povestné pivnice sú v skutočnosti rozsiahla sieť chodieb a priestranných pivníc pre skladovanie vína. Najznámejšou starobylou krčmou je Arany Sas, kde môžu hostia ochutnať nielen vína, ale aj známu maďarskú kuchyňu. Každý október sa v meste konajú slávnosti vinobrania, ktoré sú jedinečnou oslavou vína celej oblasti.

Príroda

Priľahlá chránená oblasť v okolí mesta Tokaj ponúka možnosť nerušenej pešej a cyklo turistiky. Maďarská časť Zemplínských vrchov zaujme pestrosťou, architektonickými pamiatkami a vinohradmi.


Informácie a fakty

GPS: 48.1208, 21.4127
Nadmorská výška: 102 m
Najbližšie letisko: Budapest Liszt Ferenc International Airport, 178 km
Dátum poslednej aktualizácie: 21.10.2012 23:51:13

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.tokaj.hu/english/index.php

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: kľud, rovinaté okolie, blízko väčších miest, rodisko významných osobností, sauna, lesy
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: ďaleko od letiska

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Tokaj: Recenzie

Tokaj zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

TokajTarcal (5km)Erdőbénye (17km)Tállya (19km)Tolcsva (18km)Sárospatak (25km)Níreďháza (29km)Tiszaújváros (35km)Sátoraljaújhely (35km)

Webmap: 1 2 3