TIXIK.sk » Mestá » Tokio

Tokio - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Tokio: Strážca pobytu
Tokio Mapa Mapa hotelov v Tokio

Súvisiace témy

Autopožičovne Tokio, Tokio: Fotografie

Odporúčané hotely Tokio


Zobraziť všetky »Tokio: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Tokio Mapa Plánovač výletu na mieru
Najväčšie mestá sveta, Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Tokio a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 05:10:53, Oficiálne WWW stránky :

Tokio je hlavné a najväčšie mesto krajiny vychádzajúceho slnka, Japonska . Nájdete ho na najrozľahlejším japonskom ostrove Honšú, v Tokijskom zálive. Tokio je sídlom japonského cisára. V meste žije viac ako 12 miliónov obyvateľov, čo predstavuje 10% všetkého obyvateľstva krajiny.

História cisárskeho mesta

Pôvodne sa Tokio (v preklade východné hlavné mesto) volalo Edo. V okolí Tokijskej zátoky sa nachádzalo niekoľko osád. V roku 1457 tu Ota Dókan založil hrad Edo. Roku 1603 sa Edo stalo v sídlom vlády, ale cisár zostal naďalej v Kjóte . Mesto bolo opakovane ničené rozsiahlymi požiarmi. V roku 1868 Edo bolo premenované na Tokio. O rok neskôr sa do mesta presťahoval cisár, a tým sa Tokio stalo hlavným mestom.

Atmosféra mesta

Pre Tokio je typické snúbenie starobylej kultúry a moderného spôsobu života v megalopolise, preto sa mu niekedy hovorí mesto kontrastov. Tokio sa vyvinulo z malého rybárskeho mesta v jednu z najvyspelejších oblastí na zemeguli. Pritom na svojej ceste prekonalo ničivé zemetrasenie, ktoré mesto v roku 1923 prakticky zničilo, a tiež sa spamätalo z bombardovania za druhej svetovej vojny.

Tajomný cisársky palác

K najpríťažlivejším miestam Tokia patrí bezpochyby cisársky palác, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta, neďaleko tokijskej stanice. Palác je honosným sídlom japonskej cisárskej rodiny. Vstup do paláca je verejnosti prísne zakázaný, len na dva dni v roku je udelená výnimka. Jedná sa o 2. január, kedy cisárska rodina oslavuje Nový rok, a 23. december, v deň narodenín cisára. Celoročne zadarmo prístupný je len park vo východnej časti paláca.

Chrámy

Z obrovského množstva svätýň, ktoré sa v Tokiu nachádzajú, by ste nemali minúť budhistický chrám Sensodži, ktorý sa nachádza v oblasti Asakusa. V chráme je uložená soška bohyne milosrdenstva Kannon, ktorú našli už v roku 628 dvaja rybári. Pre túto sošku bol postavený malý chrám, ktorý sa postupne rozrastal. Za druhej svetovej vojny bol chrám rozbombardovaný, ale v roku 1958 úplne obnovený, do najmenších detailov. Hlavný chrám vás ohromí svojou veľkosťou a nádherou. Ďalšou zajímаvou stavbou je šintoistická svätyňa Jasukuni, ktorá bola postavená na konci 19. storočia. Chrám je pozoruhodný tým, že je zasvätený všetkým, ktorí padli v čase vojen za cisára.

Ďalšie pamiatky

Pekný výhľad na záliv, niektoré časti mesta, dokonca aj horu Fudži, je z tokijskej veže. Jedná sa o 333,3 m vysokú vyhliadkovú vežu, ktorá bola postavená roku 1958. Svojim vzhľadom nápadne pripomína Eiffelovu vežu v Paríži . V časti mesta Jokohama je vyhľadávaná čínska štvrť. V tejto štvrti stojí historická pagoda. Okolo nej sa rozprestiera krásna záhrada Sankeien. Ďalej tu je múzeum hodvábu a múzeum bábik. V meste sa nachádza aj niekoľko parkov. Najmalebnejšie sú bezpochyby záhrady Hamarikyu. V Tokiu sa konajú tradičné japonské festivaly ako napr. Slávnosť ohňov. Neďaleko mesta Tokio, vysoko v horách, môžete navštíviť krásny národný park Nikkó. Súčasťou parku sú vodopády, sopky a chrámy.

Najväčšie trhovisko na svete

V Tokiu sa nachádza Tsukidži, najväčšie trhovisko s rybami a zeleninou na svete. Na nejakú dobu bol prístup turistov na trhovisko zakázaný, ale nakoniec sa ukázalo, že ich neprítomnosť má vplyv na cenu produktov, preto sa od tohoto nariadenia upustilo.

Nočný život

V Tokiu sa nachádza nevyčísliteľné množstvo barov, diskoték, zvlášť populárne sú bary s karaoke. Ak túžite po tomto druhu zábavy, zájdite do štvrtí Shinjuku a Aksaka.

Doprava

Tokio disponuje dvoma medzinárodnými letiskami Narita a Haneda. Je východiskovým bodom pre rýchlovlaky Šinkanzen, ktorými sa pohodlne a rýchlo dopravíte na rôzne miesta Japonska . V samotnom Tokiu je najvýhodnejšie pre prepravu použiť metro.

Plusy

milí ľudia
čisté metro
mesto s kozmopolitným charakterom
krásna architektúra
prevažne dobré počasie
skvelé jedlo
živá a zábavná destinácia
krásne scenérie
osobitá miestna atmosféra
lacno
kvalitná verejná doprava
koncerty

Mínusy

v lete príliš vlhko
príliš mnoho turistov
nepríjemne chladno v zime
vysoká kriminalita
výskyt podvodov na turistov

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
festivaly
nočný život
plavby
umenie
aktívnu dovolenku
karnevaly

Zaujímavosti

stará & nová architektúra
mrakodrapy

Doprava a dopravné možnosti

železničná
letecká
metro
električky

Business travel (priemysel)

textilná
strojárenský
chemický
potravinársky


Informácie a fakty

GPS: 35.6645, 139.732
Nadmorská výška: 39 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-23 20:42:36

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: metro.tokyo.jp

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Doprava a dopravné možnosti: železničná, letecká, metro, električky, medzinárodné letisko
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: milí ľudia, čisté metro, mesto s kozmopolitným charakterom, krásna architektúra, prevažne dobré počasie, skvelé jedlo, živá a zábavná destinácia, krásne scenérie, osobitá miestna atmosféra, lacno, kvalitná verejná doprava, koncerty, mierne klíma
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Vhodné pre: nakupovanie, poznávanie histórie, festivaly, nočný život, plavby, umenie, aktívnu dovolenku, karnevaly, štúdium

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Tokio: Recenzie

Tokio zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

TokioKawasaki (15km)Funabashi (23km)Hino (29km)Čiba (36km)Yokohama (25km)Kashiwa (33km)Saitama (28km)Atsugi (43km)

Webmap: 1 2 3