TIXIK.sk » Mestá » Užhorod

Užhorod - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Užhorod: Strážca pobytu
Užhorod Mapa Mapa hotelov v Užhorod

UžhorodUžhorod

Súvisiace témy

Užhorod - satelitná mapa, Autopožičovne Užhorod, Užhorod: Fotografie

Odporúčané hotely Užhorod


Zobraziť všetky »


Užhorod: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Užhorod Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Užhorod a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 20:57:17

Užhorod je mesto, ktoré sa nachádza v západnej časti Ukrajiny , v susedstve hranice so Slovenskom . Rozkladá sa na brehoch rieky Už, podľa ktorej bol pravdepodobne pomenovaný.

História

Užhorod je centrom Zakarpatskej Ukrajiny . Bol pôvodne slovanským mestom osídleným Bielymi Chorvátmi. Tí tu vybudovali pevnosť a okolo nej založili mesto. Začiatkom 10. storočia sa mesta a jeho blízkeho okolia zmocnili Uhri. V stredoveku bol Užhorod uhorským mestom. V rokoch 1919 až 1938 bolo mesto centrom Podkarpatskej Rusi a súčasťou Československa. V tomto období bol postavený rad budov a vznikli nové štvrte.

Pamiatky

V súčasnosti je mesto vyhľadávaným cieľom turistov vďaka zaujímavým pamiatkam v meste a pôvodnej krajine v okolí. Centrum mesta tvorí Divadelné námestie. Na ňom a v priľahlých uliciach stoja pekné historické domy. Tiež sa tu nachádza bývalá synagóga, dnes sídlo filharmónie. V susedstve synagógy je stanica malej školskej železnice. Železnica vedie po brehu rieky a je dlhá asi 1 km. Vlaky jazdia v letnej sezóne a prebieha tu výučba študentov dopravnej školy. Na nábreží rieky je krásna lipová alej. Tá je najdlhšou lipovou alejou v Európe . Jednou z dominánt mesta je katedrála s dvoma vežami. Bola postavená v roku 1646 ako súčasť jezuitského kláštora. Vonkajší vzhľad katedrály je klasicistický a interiér barokový. Neďaleko katedrály stojí Užhorodský hrad a skanzen rusínskej kultúry. V blízkosti hradu sa nachádza botanická záhrada užhorodskej univerzity. Najvzácnejšie rastlinou záhrady je tibetská metasekvoja, ktorá bola pôvodne považovaná za vyhynulú. Naproti botanickej záhrade sa zdržiaval český spisovateľ Ivan Olbracht, ktorý tomuto kraju zasvätil svoj román Nikola Šuhaj lúpežník. Dnes sa ulica, kde býval, nazýva jeho menom. Na okraji mesta stával Horjanský hrad, do dnešných dní sa z neho dochovala Horjanská rotunda pôvodom z 11. storočia.


Informácie a fakty

GPS: 48.6239, 22.2988
Nadmorská výška: 122 m
Najbližšie hranice: Slovensko, 7 km
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 08:00:30

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom.

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: rovinaté okolie
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: ďaleko od letiska
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Vhodné pre: nakupovanie, poznávanie histórie, nočný život, plavby, štúdium, aktívnu dovolenku, karnevaly
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Zaujímavosti: stará & nová architektúra

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Užhorod: Recenzie

Užhorod zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Berehove (53km)