TIXIK.sk » Mestá » Villach

Villach - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Villach: Strážca pobytu
Villach Mapa Mapa hotelov v Villach

Súvisiace témy

Villach - satelitná mapa, Villach - luxusné ubytovanie, Autopožičovne Villach, Villach: Fotografie

Odporúčané hotely Villach


Zobraziť všetky »Villach: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Villach Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Ubytovanie pri zjazdovke, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Villach a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 05:52:48, Nadmorská výška: 498m, Oficiálne WWW stránky :

Villach je známe kúpeľné stredisko a druhé najväčšie mesto rakúskej spolkovej krajiny Korutánsko. Nachádza sa v južnej časti krajiny, na rieke Dráva, medzi jazerami Ossiacher See a Faaker See. V súčasnosti tu žije okolo 60 000 obyvateľov.

O meste

Villach je štatutárne mesto a administratívne centrum okresu Villach. Je to druhé najväčšie mesto spolkovej krajiny Korutánsko, a tiež dôležitý dopravný uzol južného Rakúska a celého alpsko-adriatického regiónu. Villach je významné centrum zimných športov a letnej turistiky. Mesto je obklopené hrebeňmi Gailtalských Álp a pohorím Karavanky (Karawanken) . Pre milovníkov cykloturistiky vedie priamo z centra mesta nenáročná cyklotrasa pozdĺž rieky Drávy.

Turistické zaujímavosti

Centrum mesta Villach tvorí Hlavné námestie, ktoré lemujú krásne farebné historické domy. V lete pri väčšiny reštaurácií vyrastú terasy, ktoré lákajú k príjemnému posedeniu. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je kostol sv. Jakuba. Na kostolnú vežu vystúpite po troch stovkách schodov a naskytne sa vám ojedinelý výhľad na mesto a jeho nádherné okolie. Neďaleko kostola sa nachádza Mestské múzeum, ktoré sídli v krásnej renesančnej budove. Jeho najvýznamnejší exponát je sarkofág malého dievčatka, ktorý bol nedávno objavený pri hĺbení dna rieky Drávy. V tesnej blízkosti múzea môžete vidieť zvyšky pôvodného opevnenia mesta. Obľúbeným cieľom obyvateľov i návštevníkov mesta je neďaleký prírodný park Dobratsch.

Kúpele Warmbad

Kúpele Warmbad ležia necelé 3 km od centra mesta. Boli založené už v 16. storočí. Miestna termálna voda má teplotu 29° C a priaznivo pôsobí na pohybový aparát, krvný obeh a dýchacie cesty. Areál kúpeľov je prístupný aj pre verejnosť. Pre deti je pripravený detský kútik, bazénik, šmykľavky, vírivky a ďalšie atrakce.

História

Území dnešného mesta bolo osídlené už v staroveku, údajne už v období 3500 pred naším letopočtom. Prvá písomná zmienka o Villachu pochádza z roku 1240. Mesto postihlo počas jeho existencie niekoľko požiarov, a v rokoch 1348 a 1690 dve zemetrasenia. V období 1809 až 1813 bol Villach súčasťou francúzskej provincie Illyrie. V roku 1905 sa mesto spojilo s časťou St. Martin. V roku 1973 sa jeho územie rozrástlo o časti Landskron, Maria Gail a Fellach a dosiahlo tak dnešnú veľkosť.

Turistické služby a zábava

Villach disponuje širokou ponukou ubytovania. Základnú ponuku nájdete TU . Za nákupmi môžete vyraziť do nákupného centra Atrio, ktoré ponúka cca 80 obchodov. Rad obchodov nájdete tiež na hlavnom námestí a v jeho priľahlom okolí. Dobre sa môžete najesť v reštaurácii Brauhof Villach, kde môžete ochutnať tradičné korutánske jedlá, v reštaurácii Gasthof "Genottenhöhe", v reštaurácii Trastevere, ktorá je známa svojimi rybími špecialitami a v pizzerii Dobner. Na dobrý drink či koktejl si môžete zájsť napríklad do baru Soho. Villach počas roka hostí celý rad podujatí a festivalov, z ktorých pravdepodobne najvýznamnejší je tunajší jazzový festival, ktorý sa koná vždy v polovici júla.

Doprava

Villach je najlepšie dostupný autom alebo vlakom. Najbližšie medzinárodné letisko Woerthersee Airport sa nachádza v Klagenfurte (cca 40 km) . Autom sa sem najlepšie dostanete po diaľnici A2, A11 alebo A10. Vlakom sa sem dostanete zo všetkých väčších miest v krajine. Jazdia odtiaľ napr. aj priame vlakové spoje do Mníchova , Benátok , Ľubľany , Záhrebu či Belehradu .

Doprava a dopravné možnosti

železničná

Aktivity

lyžovanie


Informácie a fakty

GPS: 46.614, 13.8478
Nadmorská výška: 498 m
Najbližšie hranice: Slovinsko, 14 km
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-26 15:59:26

Villach: Recenzie

Villach zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

VillachSankt Niklas an der Drau (7km)Egg am Faaker See (7km)Finkenstein (6km)Annenheim (7km)Faak am See (7km)Fürnitz (6km)Petschnitzen (9km)Sattendorf (8km)

Webmap: 1 2 3