TIXIK.sk » Ski areály » Slovensko » Žilinský kraj » okres Žilina » Terchová » Vrátna dolina

Vrátna dolina ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Vrátna dolina: Strážca pobytu
Vrátna dolina Mapa Mapa hotelov v Vrátna dolina

Vrátna dolinaVrátna dolina

Súvisiace témy

Vrátna dolina: Fotografie

Odporúčané hotely Vrátna dolina


Zobraziť všetky »


Vrátna dolina: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Vrátna dolina Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Vrátna dolina a doprava
Lyžiarsky areál VrátnaSki areály2km
Skipark Kubínska HoľaSki areály17km
Winter Park MartinkySki areály21km
Veľká RačaSki areály22km
Lyžiarske stredisko SkiPark Ružomberok - Malinô BrdoSki areály26km
Ski areál Jasenská dolinaSki areály25km
Snowland Valčianska dolinaSki areály29km
Valčianska dolinaSki areály29km


Turistické informácie

Kategória: Ski areály, Aktuálny čas: 12:06:29, Nadmorská výška: 649m, Adresa: Pod rovnňami, 01306 Terchová, Slovensko, Telefón: +421 41/507 99 13, Oficiálne WWW stránky :

Vrátna dolina je turistické centrum nachádzajúce sa v Krivánskej Malej Fatre, zhruba 3km od obce Terchová , v regióne Žilina , na Slovensku . Vrátna dolina patrí medzi najatraktívnejšie turistické a lyžiarske ciele.

História

Územie Vrátnej doliny bolo najprv vo vlastníctve šľachtického rodu Majláthů, ktorí ho používali ako lovný revír. Počas prvej svetovej vojny bola Vrátna dolina vyhľadávaná predovšetkým zlatokopmi a drevorubačmi. Počiatky lyžiarstva spadajú do obdobia okolo roku 1920. Do druhej svetovej vojny tu existovalo iba jedno rekreačné zariadenie, ktoré bolo fašistami vypálené. V polovici dvadsiateho storočia sa začalo územie rozrastať o ďalšie turistické zariadenia, boli postavené rekreačné chaty a v roku 1978 prvý lyžiarsky vlek na svahu Paseky.

Príroda a športové vyžitie

Vrátna dolina sa rozkladá zhruba na 36km2. Štyrmi prístupovými bodmi do údolia sú: Tiesňavy, Stará dolina, Nová dolina a Starý dvor. V oblasti Vrátnej doliny sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk, napríklad rovnomenný ski areál Vrátna dolina, Chleb alebo Poludňový Grúň. Veľmi vyhľadávaná je sedačková lanovka na Chleb, ktorá vedie z nadmorskej výšky 750m do výšky 1500 m. V lete Vrátnu dolinu radi vyhľadávajú turisti, vďaka množstvu značených turistických trás rôznych obtiažností. Nachádza sa tu napríklad štátna rezervácia Rozsutec s vápencovou vegetáciou a krásnymi skalnými útvarmi, ktorých najzaujímavejšia časť sa volá "Jánošíkove diery ". Ďalším obľúbeným cieľom turistov je Skalné mesto. Ideálne podmienky vo Vrátnej doline nájdu aj cyklisti.

Ďalšie zaujímavosti

Nedaleká obec Terchová je známa sochou legendárneho slovenského zbojníka Juraja Jánošíka, ktorý má v Terchovej aj múzeum.

Akcie pre verejnosť

Ve Vrátnej doline sa počas roka koná niekoľko podujatí, napríklad cyklistické preteky alebo v zime Európsky pohár v snowboardingu.

Doprava

Do Vrátnej doliny sa dá dopraviť autobusom zo Žiliny cez Terchovú , vlakom cez Žilinu do stanice Varín alebo cez Žilinu vlastným automobilom. V oblasti Vrátnej doliny nájdete dostatok ubytovacích i stravovacích zariadení.


Informácie a fakty

GPS: 49.2272, 19.0333
Nadmorská výška: 649 m
Najvyššie stanovisko lanovky:
Vhodné pre:
KM zjazdoviek celkom:
Služby v skiareáli:
Počet červených zjazdoviek:
Počet modrých zjazdoviek:
Počet čiernych zjazdoviek:
Kapacita vlekov / hodina:
Najdlhšia zjazdovka:
Dátum poslednej aktualizácie: 25.10.2012 8:18:37

Vrátna dolina: Recenzie

Vrátna dolina zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Terchová (3.4km)Belá (7km)Stráža (9km)Zázrivá (10km)Párnica (12km)Teplička nad Váhom (18km)Stará Bystrica (15km)Dolný Kubín (19km)Žilina (21km)

Webmap: 1 2 3