TIXIK.sk » Národné parky » Vysoké Tatry

Vysoké Tatry - hotely, cestovný sprievodca, turistická mapa, recenzie, fotografie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Vysoké Tatry: Strážca pobytu
Vysoké Tatry Mapa Mapa hotelov v Vysoké Tatry

Súvisiace témy

Vysoké Tatry: Fotografie

Odporúčané hotely Vysoké Tatry


Zobraziť všetky »Vysoké Tatry: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Vysoké Tatry Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Vysoké Tatry a doprava


Turistické informácie

Kategória: Národné parky, Aktuálny čas: 21:00:18, Nadmorská výška: 2109m

Vysoké Tatry sú najvyšším pohorím na Slovensku . Ležia v severnej časti krajiny pri hraniciach s Poľskom . Sú najvyšším pohorím tzv. karpatského oblúka. Tiahnu sa od Ľaliového sedla na západe po Kopské sedlo na východe.

Vrcholy Vysokých Tatier

Vysoké Tatry sa nachádzajú v nadmorskej výške 1750 - 2655 m. Slovenská časť Vysokých Tatier zaberá rozlohu cca 260 km². Dĺžka oblasti je 26 km a šírka 17 km. Vo Vysokých Tatrách nájdete 26 vrcholov s výškou nad 2500 m, osem z nich je prístupných. Medzi vrcholy dostupné len s horským sprievodcom patria napríklad Gerlachovský štít , Vysoká, Ganek, Bradavica, Prostredný hrot a Lomnický štít . Vo Vysokých Tatrách sa nachádza aj veľa sediel a dolín. Za zmienku stoja Bystré sedlo, Lomnické sedlo, Veľká a Malá Studená dolina, Dolina Kežmarskej Bielej vody. Medzi najkrajšie ľadovcové plesá patria Štrbské pleso a Popradské pleso .

Fauna a flóra

Pohorie Vysoké Tatry je bohaté na faunu a flóru. Žije tu najväčšia európska šelma - medveď, ďalej vlk a rys. Hojne tu rastie horec, plesnivec alpský, prilbica, poniklec.

Biosférická rezervácia

Pohorie Vysoké Tatry je jednou z najvyhľadávanejších lokalít na Slovensku . Je možné tu stráviť dovolenku ako v lete, tak v zime. V roku 1949 boli Vysoké Tatry vyhlásené 1. národným parkom na Slovensku . Roku 1993 boli Vysoké Tatry spolu s poľskou časťou Tatier vyhlásené organizáciou UNESCO za "Biosférickú rezerváciu Tatry" .


Informácie a fakty

GPS: 49.1864, 19.991
Nadmorská výška: 2109 m
Charakter parku:
Chránené druhy zvierat:
Chránené druhy rastlín:
Aké rekreačné aktivity tu môžete prevádzkovať?:
Aké prírodné útvary nájdete v parku?:
Domáce zvieratá povolené:
Dátum vzniku:
Riziká pri návšteve parku:
Telefón:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-08-17 00:17:00

Vysoké Tatry: Recenzie

Vysoké Tatry zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Štrbské Pleso (9km)Štôla (15km)Pribylina (17km)Štrba (16km)Tatranská Lomnica (21km)Batizovce (19km)Nová Lesná (21km)Lučivná (19km)Svit (21km)Stará Lesná (24km)Veľký Slavkov (24km)Smrečany (26km)Bobrovec (29km)Liptovský Hrádok (26km)Zuberec (29km)Poprad (27km)Malý Slavkov (29km)Liptovský Mikuláš (30km)Závažná Poruba (29km)Kežmarok (32km)Vrbov (34km)Pavčina Lehota (36km)Červený Kláštor (38km)Telgárt (40km)Stratená (43km)Dedinky (45km)Mlynky (49km)

Webmap: 1 2 3