TIXIK.sk » Mestá » Poľsko » Malopoľské vojvodstvo » Wadowice

Wadowice - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Wadowice: Strážca pobytu
Wadowice Mapa Mapa hotelov v Wadowice

WadowiceWadowice

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Poľska, Wadowice - satelitná mapa, Wadowice: Fotografie

Odporúčané hotely Wadowice


Zobraziť všetky »


Wadowice: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Wadowice Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Wadowice a doprava
Holy Father John Paul II Family Home in WadowiceMúzeá0.1km
Dom Jana Pawła IIMúzeá0.1km
Zakład KarnyRadnice0.2km
Pomnik Ofiar KatyniaPamätník0.2km
Pomnik SolidarnościPamätník0.2km
Kino CentrumKiná0.3km
Park miniatúr InwałdZábavné parky6km
DinolandiaZábavné parky6km
Plavecký bazén AndrychówKúpanie11km
Lyžiarske stredisko RzykiSki areály9km
Múzeá12km
Dolina SkawyÚdolia12km
Lanový park Czarny GrońZábavné parky12km
Dinopark ZatorlandZábavné parky12km
Zator CastleHrady a zámky13km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 16:37:14, Oficiálne WWW stránky :

Wadowice sú mesto v Poľsku , ktoré je známe ako rodisko pápeža Jána Pavla II. Nachádza sa v Malopoľskom vojvodstve, neďaleko Krakova . V súčasnosti žije v meste okolo 20 000 obyvateľov.

Pohľady do histórie

Oblasť dnešného mesta bola osídlená už v 10. a 11. storočia n.l. Prvé písomné zmienky o meste pochádzajú zo 14. storočia. Mestské práva dostali Wadowice v roku 1430. V 16. a 17. storočí sa mesto stalo regionálnym centrom remesiel a obchodu. V 18. storočí sa Wadowice stali súčasťou Rakúska-Uhorska. Po I. svetovej vojne bolo mesto opäť vrátené Poľsku. Počas II. svetovej vojny bola vyhladená celá miestna židovská populácia (viac ako 2 000 ľudí) .

O meste

Wadowice sú dnes známe hlavne vďaka tomu, že sa tam v roku 1920 narodil Karol Wojtyla. Ten sa neskôr stal v rokoch 1978 - 2005 veľmi obľúbeným pápežom, ktorý bol známy pod menom Ján Pavol II. Celé Wadowice tak žijú duchovným životom. A to nielen kvôli pápežovi, ale tiež vďaka tunajšiemu rodákovi - svätému Raphaelovi Kalinowskému, ktorý údajne založil miestne gymnázium, kostol a kláštor. Ďalší významní rodáci sú teológ a filozof Marcin Wadowita a filozof Emil Lask. Wadowice v súčasnosti navštevuje každý rok viac ako 200 000 ľudí.

Turistické zaujímavosti

Najvýznamnejšou pamiatkou Wadowic je samozrejme rodný dom Jána Pavla II., v ktorom sa dnes nachádza jeho múzeum. Ďalej je to Bazilika Minor Panny Márie, ktorá je tiež spojená s Jánom Pavlom II. a karmelitánsky kláštor. Oproti rodnému domu Jána Pavla II. sa nachádza Mestské múzeum, v ktorom sa dozviete všetko o histórii mesta a o jeho slávnych rodákoch.

Turistické služby

Základnú ponuku ubytovania v meste nájdete TU . Dobre sa môžete najesť napríklad v reštaurácii Enwista alebo v reštaurácii Resto Rapido, kde varia podľa typickej poľskej kuchyne. V meste sa tiež nachádza niekoľko kaviarní, ktoré ponúkajú slávnu pápežskú tortu. Ak máte radi pizzu a taliansku kuchyňu, môžete navštíviť pizzeriu Zodiak.

Dni Wadowic

Najvýznamnejšia akcia, ktorá sa vo Wadowiciach koná, sú Dni Wadowic. Tie sú každý rok v máji a v júni. Začínajú 18. mája, teda v deň, kedy sa pripomína narodenie Karola Wojtylu (pápeža Jána Pavla II.) .

Doprava

Wadowice sú ľahko dostupné autom, autobusom alebo vlakom. Najlepšie spoje tam vedú z neďalekého Krakova , kde sa nachádza aj medzinárodné letisko.

Plusy

osobitá miestna atmosféra
lacno
dobrá dostupnosť

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
aktívnu dovolenku

Doprava a dopravné možnosti

letecká


Informácie a fakty

GPS: 49.8832, 19.4925
Nadmorská výška: 272 m
Rok založenia mesta: 1430
Najbližšie letisko: John Paul II International Airport Kraków-Balice Airport, 30 km
Dátum poslednej aktualizácie: 21.10.2012 16:22:31

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.wadowice.pl

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Doprava a dopravné možnosti: železničná
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: osobitá miestna atmosféra, lacno, dobrá dostupnosť, dostatok turistických služieb, kľud, rovinaté okolie

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Wadowice: Recenzie

Wadowice zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Wadowice (0km)Jaroszowice (3km)Inwałd (8km)Rzyki (11km)Kalwaria Zebrzydowska (13km)Targanice (13km)Paszkówka (15km)Zator (13km)Lanckorona (17km)

Webmap: 1 2 3