TIXIK.sk » Mestá » Žilina

Žilina - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Žilina: Strážca pobytu
Žilina Mapa Mapa hotelov v Žilina

ŽilinaŽilina

Súvisiace témy

Žilina - satelitná mapa, Žilina: Fotografie

Odporúčané hotely Žilina


Zobraziť všetky »


Žilina: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Žilina Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Žilina a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 15:11:04, Nadmorská výška: 329m, Oficiálne WWW stránky :

Žilina je mesto na Slovensku . Nachádza sa na severozápade krajiny na sútoku riek Váh a Kysuca, neďaleko hraníc s Českou republikou a Poľskom . Dnes žije v meste Žilina viac ako 86 tisíc obyvateľov.

História

Oblasť Žiliny bola osídlená už v paleolite. V 9. storočia tu vznikol prvý románsky kostol. Prvá zmienka o meste pochádza z roku 1208. Roku 1312 sa stala Žilina samostatným kráľovským mestom. Roku 1990 došlo k obnoveniu historického centra. V roku 2008 sa Žilina stala sídlom biskupa rímskokatolíckej žilinskej diecézy.

Pamiatky

Jedna z najznámejších pamiatok v Žiline je Katedrála Najsvätejšej Trojice s Burianovou vežou, ktorá bola vybudovaná v 14. storočí. Ďalej tu nájdete múzeum židovskej kultúry alebo Považskú galériu umenia . Na Mariánskom námestí môžete vidieť barokovú sochu Panny Márie umiestnenú na podstavci s reliéfom sv. Floriána. Je tu tiež radnica z roku 1479 alebo Kostol sv. Pavla z roku 1754.

Šport

Len pár minút od centra mesta Žilina sa nachádza športový areál, kde je k dispozícii krytý 50 m bazén, dva vonkajšie bazény, tobogán, sauna, solárium a minigolf.

Doprava a dopravné možnosti

medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 49.2209, 18.7406
Nadmorská výška: 329 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 02:50:40

Žilina: Recenzie

Žilina zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

ŽilinaTeplička nad Váhom (3.7km)Stráža (12km)Belá (15km)Terchová (21km)Stará Bystrica (20km)Považská Bystrica (24km)Martin (22km)Bystrička (22km)

Webmap: 1 2 3