TIXIK.sk » Mestá » Zvolen

Zvolen - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Zvolen: Strážca pobytu
Zvolen Mapa Mapa hotelov v Zvolen

ZvolenZvolen

Súvisiace témy

Zvolen - satelitná mapa, Zvolen - penzióny, Zvolen: Fotografie

Odporúčané hotely Zvolen


Zobraziť všetky »


Zvolen: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Zvolen Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Zvolen a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 14:43:14, Oficiálne WWW stránky :

Zvolen je mesto, ktoré sa nachádza na Slovensku . Leží v juhozápadnej časti Zvolenskej kotliny, na sútoku riek Hron a Slatina, asi 20 km od Banskej Bystrice . Je sídlom okresu, administratívnym a spoločenským centrom regiónu.

Informácie o minulosti mesta

Histórie mesta siaha až do doby bronzovej a rímskej. V 8. storočia bol Zvolen osídlený Slovanmi. Od 70. rokov 19. storočia došlo k rozvoju mesta vďaka postaveniu železnice. Zvolen sa tak stal dôležitým uzlom železničnej aj cestnej dopravy. Výhodu dobrého dopravného spojenia násobí neďaleké letisko Sliač.

Pamätihodnosti

Dominantou mesta je Zvolenský hrad postavený v rokoch 1370 - 1382. Hrad je zapísaný na zozname národných kultúrnych pamiatok. K ďalším miestnym pamiatkam patrí zrúcanina Starého hradu, čiže Pustého hradu, pochádzajúca z 12. storočia. Ten sa chváli v Európe unikátnou rozlohou až 7,6 ha. Rímskokatolícky kostol sv. Alžbety z rokov 1244 - 1250 je najstaršou sakrálnou stavbou v meste. Ďalej si môžete prezrieť evanjelický kostol sv. Trojice z roku 1785 a meštianske domy. Zvolen je zaujímavý pamiatkami na druhú svetovú vojnu a Slovenské národné povstanie. Tieto udalosti pripomína maketa pancierového vlaku Hurban, ako aj cintorín sovietskej a rumunskej armády. Zvolenský zámok je sídlom Slovenskej národnej galérie, so sochárskymi a maliarskymi expozíciami. Vo Zvolene je tiež lesnícke a drevárske múzeum .

Turistické zaujímavosti

Blízke okolie mesta Zvolen je veľmi príťažlivé svojimi miestami vhodnými pre oddych aj šport. Kúpele Sliač a Kováčová sú široko ďaleko známe svojimi termálnymi prameňmi s liečivými účinkami na choroby srdca a pohybových orgánov. Návštevníkom aj širokej verejnosti slúži aj kúpalisko Neresnica, pre vodné športy vodné dielo Môťová. Okolité vrchy ponúkajú prekrásne zážitky pre turistov aj cykloturistov. Mesto Zvolen hraničí s chránenými krajinnými oblasťami Poľana a Štiavnické vrchy. Tieto lokality ponúkajú množstvo ojedinelých prírodných výtvorov. Stratovulkán Poľany patrí k najzachovalejším sopečným pohoriam na Slovensku.

Lyžiarske strediská v okolí

V dosahu mesta Zvolen sa nachádza tiež niekoľko lyžiarskych stredísk - rekreačno – športové stredisko Kráľová, Králiky,Krahule , ale možno spomenúť aj Donovaly , Tureckú. Pre priaznivcov bežeckého lyžovania je známa Skalka s udržovanými traťami a miesto konania bežeckých pretekov na lyžiach Biela stopa SNP.

Zámocké hry Zvolenské

Milovníci divadla by určite mali navštíviť Zvolen v čase konania (jún,júl) medzinárodného divadelného festivalu Zámocké hry Zvolenské na nádvorí Zvolenského zámku. Pod nočnou oblohou na nádvorí zámku vystupujú divadelné súbory zo Slovenska i zahraničia, festival získal podtitul „medzinárodný letný divadelný festival“.

Plusy

skvelé jedlo
dobré pivo

Mínusy

pomerne draho

Vhodné pre

poznávanie histórie
aktívnu dovolenku
vidiecku turistiku

Zaujímavosti

stará & nová architektúra

Doprava a dopravné možnosti

železničná
letecká


Informácie a fakty

GPS: 48.5755, 19.1263
Nadmorská výška: 292 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 02:50:40

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.zvolen.net

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: skvelé jedlo, dobré pivo, rovinaté okolie
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: ďaleko od letiska

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Zvolen: Recenzie

Zobraziť recenzie:
 Aura: 88Recenzie: 52012-09-28 17:17:46
Krásne mesto

Mestá v okolí

Zvolen (0km)Sliač (4.3km)Hronsek (9km)Žiar nad Hronom (20km)Banská Bystrica (18km)Banská Štiavnica (22km)Kremnica (21km)Vyhne (25km)Strelníky (26km)

Webmap: 1 2 3